Corian

Corian je originální povrchový materiál, jehož výhradním výrobcem je americká firma DuPont. Corian byl vynalezen v polovině šedesátých let a dnes je využíván v celé řadě oborů. Používá se v domácnostech, v komerčních interiérech, vyrábí se z něho nábytek zejména pro koupelny, kuchyně, recepce a díky jeho výjimečným vlastnostem také ke speciálním aplikacím např. ve zdravotnictví.


Vlastnosti Corianu

hygienický
Jako neporézní materiál, při jehož spojování nevznikají spáry, vytváří dokonale hladkou pracovní plochu, do které špína ani bakterie neproniknou.

 

Snadno se čistí a udržuje
Povrchy zhotovené z Corianu se snadno a rychle čistí vodou nebo abrazivními prášky. Případné škrábance a vrypy lze snadno a bez následků odstranit.

 

Atraktivní, stálobarevný a dlouhá životnost
I po letech si Corian uchovává atraktivní vzhled i vlastnosti.

 

Tvárnost
Díky své jedinečné tvárnosti a snadné opracovatelnosti vyhoví Corian požadavkům na výrobu předmětů atypických tvarů. Umožňuje také např. vytvořit interiér, který nemá ostré hrany. Designéři oceňují Corian především pro jeho schopnost tvarovat jej do mnoha funkčních a atraktivních podob a tvarů.

 

Špičková kvalita
Corian je v souladu s hygienickými předpisy Evropské unie. Je to materiál špičkové kvality, na nějž se vztahuje deseti letá záruka firmy DuPont. Jeho mimořádná životnost, snadná údržba a snadnost drobných oprav znamenají v konečném důsledku úsporu finančních prostředků.Všestranné použití
Corian na našem trhu velmi rychle zdomácněl jako materiál používaný při realizaci kuchyňských a koupelnových interiérů. Prosadil se také v bankách, obchodech, hotelech a restauracích. Díky svým jedinečným vlastnostem - především neporéznosti, snadnému čištění a bezespárovým spojům se stále více prosazuje také v nemocnicích, laboratořích a zubních ordinacích.

 

Pokud vás zajímají výrobky z Corianu, navštivte naší fotogalerii.

Soubory ke stažení